Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (88)
GURSCHNER Gustaw (1873-1971)
Wazon z czaplami, secesja, brąz, pocz. XX w.
Wazon w stylu secesyjnym z czaplami autorstwa słynnego projektanta wiedeńskiej secesji.
Brąz odlewany, cyzelowany, złocony (złota polichromia odnowiona w późniejszym czasie).
Brak pałąka.
Sygnowany przy podstawie: „Gurschner” oraz z drugiej strony„Depo

1 200 zł

12-12-2019
Nowość
Karafka do alkoholu w stylu Art Deco.
Szkło bezbarwne, szlifowane.
Lata 30-te.
Oryginał z epoki.
Prawdopodobnie Huta Józefina (Josephine) w Szklarskiej Porębie.
Wysokość: 24 cm.
www.galeriadas.pl

450 zł

12-12-2019
Nowość
Kaseta intarsjowana, 2 poł. XIX w.
Kaseta gabinetowa, intarsjowana.
2 poł. XIX w.
Stan dobry, niewielkie rozwarstwienia intarsji na wieku widoczne na zdjęciach.
Zamek sprawny, w komplecie oryginalny mosiężny kluczyk z epoki.
Wymiary: 23 x 13 x 12,8 cm.

350 zł

12-12-2019
Nowość
Miniatura przedstawiająca słynną piękność, modelkę i muzę wielu artystów we Florencji 2 poł. XV w.
„Simonetta Vespucci jako Kleopatra”.
XIX/XX w.
Wymiary: 7,8 x 6 cm (z ramką).
Gwasz na kości.
Sygn. Carli
Ramka złocona.
Stan bardzo dobry.

1 500 zł

12-12-2019
Nowość
Bażant Królewski, srebro, 2 poł. XIX w. Niemcy;
Kolekcjonerska, ekskluzywna figura z funkcją karafki w formie kroczącego „Bażanta królewskiego”.
Dekoracja stołu.
Srebro, pr. 800
Niemcy, Hanau
Koniec XIX w.
Waga: 350 g.
Dł. 32 cm.
www.galeriadas.pl

3 500 zł

12-12-2019
Nowość
BRZOZOWSKI Kazimierz (1871 - 1945 Zakopane)
Kilim, sygnowany, Zakopane, ok. 1910-1915 r.
Kazimierza Brzozowskiego (1871-1945).
Kilim klasy muzealnej.
Wykonany w Towarzystwie „Kilim” Zakopane w latach około 1910-1915.
Sygnowany dekoracyjnym dużym monogramem „KB” wplecionym w kompozycję.
Wymiary: 97 x 167 cm.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

12-12-2019
Nowość
Pracownia Kilimów Artystycznych Wandy Grott w Krakowie.
Lata 30-te. XX w.
Kraków
Projekt najprawdopodobniej autorstwa Romana Orszulskiego.
Wymiary: 152 x 59 cm.
Wątek i osnowa wełniane.

550 zł

12-12-2019
Nowość
Kilim Art Deco, Gliniany k. Lwowa, l. 30-te.
Jedna z wytwórni kilimów w Glinianach koło Lwowa.
Lata 30-te. XX w.
Wełna, len.
Wymiary: 196 x 146 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

12-12-2019
Nowość
Talerz ze słynnej Fabryki Porcelany M.S. Kuzniecow w Moskwie.
Około 1900 r.
Sygnowany i opisany na odwrocie.
Stan bardzo dobry,bez uszkodzeń czy ukrytych napraw.
Porcelana złocona, dekoracja w technice dekalkomanii.
Średnica: 25,5 cm.
www.galeriadas

1 500 zł

06-05-2019
„Narciarki”, lata 30-te., akwaforta, sygnowana
„Narciarki”
Polska?
Lata 30-te. XX w.
Grafika w technice akwaforty na papierze.
Sygnowana monogramem na płycie: AB oraz ołówkiem w prawym dolnym rogu pod kompozycją (nieczytelnie).
Stan bardzo dobry.
Oprawa z epoki.
Wymiary: odbitka: 21 x 27,5 cm.

600 zł

17-09-2019
„Młoda Góralka”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
autor: Leon Kłossowski (XX w.)
„Młoda Góralka”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Sygnowana: Leon Kłossowski 1945
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
Wymiary: całość z oprawą 54,5 x 51,5 cm, w świetle passe partout: 32 x 29 cm.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Juhas”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
„Juhas”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Całujące się Amorki”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Pochodzenie obrazu jest polskie, Kraków.
Czas powstania koniec XIX początek XX w.
Wymiary: 43,5 x 31 cm.
Bardzo dobrej klasy malarstwo dekoracyjne.

2 500 zł

21-11-2019
„Amorki grające serenady”
Autor nieznany.
Nie ma sygnatury.
Paleta lekko wygięta, w niewielkim stopniu wybrzuszona.
Wymiary: 48 x 33 cm. !

3 500 zł

21-11-2019
Zestaw salaterek ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor miodowy.
Zestaw sklada się z dużego talerza i 6 sztuk mniejszych talerzyków.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1758.
Stan bardzo dobry.

700 zł

18-12-2018
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 000 zł

12-05-2017
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 800 zł

10-04-2018
Zegar kominkowy ART DECO, Francja, l. 30-te.
Zegar marmurowy kominkowy z wazonami w stylu Art Deco.
Francja, lata 30-te.
Stan bardzo dobry,
Zegar po profesjonalnym przeglądzie zegarmistrzowskim.
Wymiary: zegar: 24 x 33 x 11 cm, wazon: 13,5 x 13,5 x 7,5 cm.

1 800 zł

22-12-2017
Wazon, Max Kock, Dux, Czechy, lata 20-te.
Wazon ze szkła trawionego z dekoracją w liście.
Szkło kameowe.
Wytwórnia Max Kock (Koeck), Dux, Czechy.
Lata 20-te.
Sygnowany.
Stan idealny.
Piękna kolorystyka.
Wysokość: 20,8 cm.

750 zł

28-03-2018
Wazon w stylu Art Deco, szlifowany, barwiony w masie na jasny błękit.
Numer katalogowy 1046.
Lata 30-te.
Wazon sygnowany na spodzie trawionym snakiem: J. Stolle.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 25,5 cm.
RZAD

3 900 zł

18-12-2018
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Max Laeuger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon Art Deco, nr 1822, Huta J. Stolle „Niemen”;
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor zielony.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1822.
Stan bardzo dobry.
Wys. 20,3 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”.

550 zł

17-12-2018
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor rozalinowy, częściowo matowany.
Projekt: Michał Titkow
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1816
Wysokość 16 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

300 zł

18-12-2018
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, bezbarwne, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
RZADKOŚĆ

1 900 zł

17-12-2018
/4
liczba obiektów: 88